Dergi

Bodrum dekorasyonu nasıl yapılır? Bodrum Dekorasyon Fikirleri

Bodrum dekorasyonu için ilham alabileceğiniz harika ve yaratıcı fikirler yazımızın devamında sizleri bekliyor.. Bodrum nasıl dekore edilir, bodrum dekorasyonu için modern tarzlar neler, işte bodrum katını hayalinizdeki gibi dekore edebilmeniz için bodrum dekorasyonu fikirleri ve örnekleri..

Bodrum katındaki ek metrekarelerden çok şey yapılabilir. Burada sadece eski çöp tozu veya esneme boşluğu olmamalı. Aksine! Bodrum ile, evinizde yer üstünde bir yer bulamayabilecek birçok canlı rüyayı bile gerçekleştirebilirsiniz.

Kendi saunayı hayal ediyorsun – neden küçük bir spa olmasın? Arkadaşlarınızla filmleri ve sosyal akşamları sever misiniz? O zaman bodrum katınızın parti odası veya ev sineması olarak sunduğu muhteşem olanaklara bir göz atın. Burada nelerin mümkün olduğunu keşfedin. İster bodrum katında rahatsız edilmeden geri çekilmek ister geceyi yüksek sesle kutlamak isteyin, bu odayı tasarlarken yaratıcılığın sınırı yoktur. Önerilerimizle bodrumunuz daha fazla olacak.

Jimnastik odası

Bodrum dekorasyonu nasıl yapılır
Bodrum dekorasyonu nasıl yapılır

Bodrumda kendi fitness odanız olması zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Sadece birkaç adım aşağı iner ve eğitime başlayabilirsiniz. Halter, toplar ve yoga matı ile odayı minimalist bir şekilde kurabilir ve formunuzu koruyabilirsiniz. Cihaz eğitiminden hoşlanıyorsanız, örneğin, çok işlevli makinelere yatırım yapabilir ve bir koşu bandı veya kürek makinesini bodrumda saklayabilirsiniz.

Ayna duvarlar veya bir kum torbasıyla, fitness salonunu tam olarak spor tercihlerinize göre uyarlayabilirsiniz. Bizi izlemeye devam edin ve spor salonunun maliyetlerinden tasarruf edeceğiniz için bizi izlemeye devam edin ve düzenli olarak antrenman yapın. Ve en iyisi: asla ücretsiz cihazları beklemek zorunda değilsiniz.

Sağlıklı yaşam alanı

Bodrum dekorasyonu fikirleri
Bodrum dekorasyonu fikirleri

Vücudunu ve ruhunu kendi spasında rahatla! Bir jakuzi, sauna veya buhar banyosu ile bodrum katınızı bir rahatlama vahasına dönüştürebilirsiniz. Özellikle soğuk mevsimde eşiniz veya arkadaşlarınızla kendi dört duvarınızdaki huzurun ve sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bodrumunuzun büyük veya küçük, dar veya düşük tavan yüksekliğine bakılmaksızın, modern saunalar ayrı ayrı uyarlanabilir ve kurulabilir.

Sık kullanımda, sağlıklı yaşam alanının kurulması kesinlikle faydalıdır. Bir veya iki kişilik sauna kabinleri daha küçük odalar için mevcuttur. Akşam özel aydınlatma, mumlar, rahat bir yalan alanı, aromatik yağlar ve bakım ürünleri ile sona ermektedir. Kurulum söz konusu olduğunda, havuzlar ve spalar için uzmanlarımıza göz atabilirsiniz. ilham ve tavsiye alın.

Atölye veya hobi odası

Bodrum dekorasyon örnekleri 2020
Bodrum dekorasyon örnekleri 2020

Uzun zamandır bir ev atölyesi hayal ediyorsanız, bu dilek bodrumunuzda gerçekleşecektir. Burada rahatsız edilmeden çalışabilir, onarım ve DIY projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aletler için sağlam bir çalışma tezgahı ve delikli bir duvar işi kolaylaştırır. Malzemeler açık bodrum raflarında ve rulo kaplarda iyi tutulur. Artık sadece yeterli sokete, yeterli aydınlatmaya ve ilk yardım çantasına ihtiyacınız var. Çünkü kasa güvenlidir.

Ancak hobi odalarının döşenmesi için başka seçenekler de vardır: Bir dikiş makinesi masası, renkli kumaşlarınız için raflar ve bir terzinin bebeği ile bodrumu kendi dikiş stüdyosunuza dönüştürürsünüz. Resim yapmayı veya el sanatları yapmayı seviyorsanız, bir stüdyo veya zanaat odası kurabilirsiniz.

Daha fazla yaşam alanı

Bodrum dekorasyonu ve bodrum dekorasyon örnekleri
Bodrum dekorasyonu ve bodrum dekorasyon örnekleri

Neden daha fazla yaşam alanı için bodrum katındaki ek metrekareleri kullanmıyorsunuz? Örneğin, burada çocuklar için ek bir oyun odası kolayca kurulabilir. Bodrumdaki alan, Roselind Wilson Design’ın bu varyantında olduğu gibi, tırmanmak için ve hatta romping için kullanılabilir . Bir duvarda tırmanma ambarları bulunurken, diğer duvarda oyuncaklar için bol miktarda depolama alanı ve dinlenme için harika nişler bulunur.

Ayrıca bodrum katında bir misafir odası kurarak daha fazla yaşam alanı kazanabilirsiniz. Bir yatak ve rahat bir kanepe ile donatılmış olan bu ek odaya birkaç sessiz saat için geri çekilmek isteyeceksiniz. Ya da rahat bir okuma köşesine sahip küçük bir kütüphaneye ne dersiniz? Yoksa ev ofisindeki gününüz için sessiz bir çalışma mı? Olanaklar sınırsızdır.

Parti odası

Modern Bodrum dekorasyonu fikirleri
Modern Bodrum dekorasyonu fikirleri

Barda kişisel kokteyl tasarımlarınızı karıştırıyorsunuz ve en sevdiğiniz film kendi ev sinemanızda gösteriliyor. Bu nedenlerden dolayı bodrum katında bir parti odası kurmaya değer. Müziği açıp misafirlerinizle gece boyunca dans etseniz bile, hiçbir komşu şikayet etmeyecektir.

Raumdeuter’dan ev sinemasına sahip bu parti odası gerçek bir rüya . Aynı zamanda bir dans pistine sahip bir sinema, bar ve kulüp. Partileri organize etmek veya sizi işten sonra bir viski tadına davet etmek isterseniz, bir parti mahzeni sizin için sadece bir şeydir.

Depolama odası

Modern Bodrum dekorasyon önerileri 2020
Modern Bodrum dekorasyon önerileri 2020

Hazinelerinizin bodrumda iyi ve sistematik bir şekilde depolanması, raf sistemlerinde, hareketli kutularda veya şarap kutularında altın değeridir. Bodrum katındaki ekstra depolama alanı, evdeki yaşam alanının daha kapsamlı bir şekilde kullanılmasını sağlar. Kışın yazlık giysiler için alan vardır ve bunun tersi de geçerlidir. Kayaklar ve snowboardlar sezon dışında bir sonraki kullanımlarını bekliyor.

Temizlenmiş bir ev için 8 ipucumuzu alın , bir sonraki eve kalbe temizlik yapın. Hala bir şekilde bağlı olduğunuz, ancak şu anda evde yer olmayan şeyler, önce bodrumda paketlenip etiketlenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı