Dekorasyon

Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri

Evinizde blog yazmak yada vlog çekmek için şık ve yaratıcı dekorasyon fikirleri arıyorsanız yazımızda ilham alabileceğiniz harika örnekler bulabilirsiniz. Evde blog yazarı olmak için nasıl bir dekorasyon gerekli, evde vlog çekimi için dekorasyon örnekleri..

Evde video çekmek veya blog yapmak istiyor olabilirsiniz, belki de biriniz zaten bir blogcu veya vlogger . Yoksa başlamayı mı düşünüyorsunuz? İster hobi ister meslek olarak yapın, her durumda konsantrasyon ve yaratıcılığı teşvik eden uygun bir işe ihtiyacınız var!

Bloglama ve vlog için evde tüm bir oda oluşturabilir veya bir odanın bir köşesini özel olarak rezerve edebilirsiniz. Burada, her ev ofisinde olduğu gibi, işyerinin gerekli her şeyin elinizin altında olacağı ve üretken bir ortam yaratılacağı şekilde organize edilmesi önemlidir.

Bloglama ve vloglamayı evden eğlenceli hale getirmek için coziness, bireysellik ve ilham alanı sağlanmalıdır. Evinizin bir bölümünü bloglama ve vloglama için harika bir alana dönüştürmek için bazı ipuçlarımız var.

Düzenlilik

Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri
Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri

Düzen ve düzen, her çalışma için önemlidir. Özellikle kendi videolarınızı vlogger olarak çekiyorsanız, arka planda gerçekten kaos olmamalıdır. Bozukluk, görüntüleyenleri videonuzun gerçek içeriğinden uzaklaştırır ve çok profesyonel görünmez.

Birçok insan için, işyerindeki düzen konsantrasyonu teşvik eder ve iyi organize edilmiş bir ev ofisi de blogcular ve vlogcular için iyi bir fikirdir. Ancak, yaratıcı çalışmalara ilham bulmak için biraz daha renkli ve yaratıcı olan kaotik ve yaratıcı türler de vardır. Hangi tipte olduğunuza bağlı olarak, çalışma alanı ayrı ayrı tasarlanmalıdır. Ancak bir vlogger olarak, en azından videoların arka planında neler görülebileceğine dikkat etmelisiniz!

Fotoğrafçılık için uygun bir yer oluşturun

Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri 2
Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri 2

İyi fotoğraflar okunmak isteyen bir blog için son derece önemlidir. Belki fotoğraflarla çok çalışan bir blog planlıyorsunuz: ürünler sunmak, kendi DIY projelerinizi veya sanatınızı göstermek, öncesi ve sonrası makyaj fotoğraflarını çekmek, moda fikirleri sunmak vb. Sonra elbette iyi bir kameranız olmalı Bir ele sahip olmak. Öte yandan, hızlı bir şekilde iyi fotoğraflar çekebilmek için uygun bir yer kurulmalıdır. Beyaz bir masaya sahip iyi aydınlatılmış bir köşe veya büyük, beyaz bir duvar, blog için iyi fotoğraflar çekmek için yeterli olabilir.

Video çekmek için bir yer

Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri 3
Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri 3

Bir vlogger iseniz veya olmak istiyorsanız, o zaman kesinlikle ekranın önündeki kitleyle paylaşmak istediğiniz yeterli fikirlere sahipsiniz. Her şeyden önce, videoları çektiğiniz yerde kendinizi rahat hissetmelisiniz. Bir masada, oturma odasında kanepede veya başka bir yerde olabilir. Yeterli ışığa ve daha önce de belirtildiği gibi, videonun gerçek içeriğinden etkilenmeyen düzgün bir ortama dikkat edin.

Videoların arka planını düşündüğünüzden emin olun, çünkü belirli bir izlenim verebilir ve bireysel bir atmosfer yaratabilirsiniz. Minimalist bir tasarımdan komik aksesuarların kullanımına kadar tamamen sıra dışı bir tasarıma kadar her şey mümkündür.

Mükemmel ışık

Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon önerileri 2020
Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon önerileri 2020

Vlogger’lar için, iş yeri ve yerin doğal ışık altında olması idealdir. Doğal gün ışığı video çekimleri için idealdir. Yeterli doğal ışık yoksa, doğru aydınlatmanın uygun lambalarla sağlanması son derece önemlidir. Hiçbir şey harika bir video içeriğinin kötü aydınlatma koşullarından mahvolmasından daha rahatsız edici olamaz.

Tabii ki, videolarla profesyonel stüdyo kalitesine ulaşmak zorunda değilsiniz, vlogların cazibesi tam olarak videoların gerçekliğidir. Ancak videolarınız için en azından iyi koşullar elde edene kadar evinizdeki ışıkla yeterince deneme yapın.

Özel: yaratıcı duvar tasarımı

Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon örnekleri
Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon örnekleri

Videolarınızı veya fotoğraflarınızı süslü bir arka planda çektiğinizde veya çektiğinizde harika bir göz alıcıdır. Süslü bir duvar kağıdı veya diğer yaratıcı duvar tasarımı, belirli bir şeyi belirten fotoğraf veya video verebilir ve onları tanınabilir hale getirebilir.

Yaratıcı ve renkli duvarlar, kendi iyi hissetme faktörünüz için de değerli olabilir. Bloglama ve vloglama bir hobi olabilir veya hobi ile işi birleştirebilir. Evinizdeki bu yerde haftada birkaç saat geçiriyorsanız ve bu amaçla yaratıcı çalışmak istiyorsanız, ilginç bir ortam ilham bulmanıza yardımcı olabilir. Başka bir duvar tasarımı da bu çalışma alanını yaşam alanınızdan ayırmaya hizmet edebilir.

Röportajlar ve sohbetler için konforlu koltuklar

Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri 2020
Evde blog ve vlog yapmak için dekorasyon fikirleri 2020

Rahat bir kanepe veya birbirine bakan iki koltuk, görüşmeler ve konuşmalar için iyi bir yer olabilir. Konukları rahat ettirmek için bu köşe rahat ve rahattır. Konuşma filme alınırsa, iyi ışıklandırma koşulları da sağlar.

Ünlü kişilerin, diğer blogcuların veya vlogger’ların veya kendi konu alanınızdaki uzmanların mülakata alınması önemli değildir, aktif bir blogcu / vlogger olarak röportajlardan ve konuşmalardan kaçınamazsınız. Sadece yeniyseniz, arkadaşlarınızı sizinle birlikte bir vlog veya blog girişi tasarlamaya davet edin. Böyle bir işbirliği projeyi zenginleştirir ve inanılmaz derecede eğlenceli ve ilham verici olabilir.

İşlem sonrası için işlevsel bir tablo

Tüm fotoğraflar çekildiğinde veya tüm videolar çekildiğinde, malzemeyi yeniden çalışma ve yayınlama zamanı. Bunun için iyi donanımlı bir iş yeri önemlidir. Fotoğrafların işlenmesi, videoların düzenlenmesi ve blogun yazılması biraz zaman alacaktır. Çalışmak için yeterli alana sahip iyi bir masaya ve gerekli yazılıma sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var.

Blogcular ve vlogger’lar da dahil olmak üzere her ev ofisi için masanın işlevsel olması önemlidir. Burada etkili ve verimli bir şekilde çalışabilmeniz için kamera, piller, kablolar, kalemler vb. İçin yeterli çekmece ve raflar bulunmalıdır. Bir beyaz tahta veya raptiye tahtası, fikirlerin düzenlenmesine yardımcı olacak veya yaklaşan projeleri veya hedefleri görselleştirip motive edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı