Dergi

Eviniz için en iyi ev bitkileri

En iyi ev bitkileri neler, evde yetiştirilebilen en güzel bitki önerileri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Bir odayı sadece birkaç ev bitkisi ekleyerek ne kadar daha rahat ve rahat olabileceği her zaman şaşırtıcıdır. Evde, yeşil bitkiler de vücudumuz ve zihnimiz üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu etkiyi fark etmek için Feng Shui’nin takipçisi olmanıza bile gerek yok. Büyük bir palmiye ağacı bir odaya yeni, rahat bir yetenek verebilir veya tırmanma sarmaşık tüm duvarı harika bir şekilde yeşillendirebilir. Ev bitkileri de havadaki kirleticileri filtreler, bu da bizim için iyidir.

Eviniz için en iyi ev bitkileri

Ev bitkileri seçerken, sadece görünüşleri değil, aynı zamanda gerekli bakım da önemlidir. Çok güzel görünen, ancak çok bakım gerektirmeyen bitkiler ister misiniz? O zaman bu kılavuzdaki houseplants kesinlikle sizin için bir şey!

palmiyeler

Eviniz için en iyi bitkiler 2020
Eviniz için en iyi bitkiler 2020

Palmiye ağaçları kendi dört duvarınıza rahat bir tatil havası getirir. Yucca palmiyesi Orta ve Güney Amerika’dan geliyor ve aynı zamanda bir ev bitkisi olarak harika görünüyor. Yuccas oldukça iddiasız ve çok sağlam, bu yüzden bahçede, dairede veya balkonda tutulabilirler. Bir diğer popüler kapalı avuç içi ise altın meyve avuç içi.

Başlangıçta Madagaskar’dan geliyor ve açık havada yetiştirildiğinde altın renkli meyve taşıyor. Dairenizdeki ideal konuma koyarsanız, bakımı oldukça kolaydır. Güneşli bir yerde iyi nem ile iyi hissettirir ve bol miktarda ve sıklıkla dökülebilir.

Sukulentler

Sukulent
Sukulent

Sulu meyveler genellikle sulama hakkında sık sık düşünmek istemeyen herkes için çok uygundur. Bu bitkilerin evde tatiliniz sırasında kuruyabileceği konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Succulents içeride çok fazla su depolar ve çok dayanıklıdır.

Onları güneşli, aydınlık bir yere koyun, çünkü çoğu tür güneşi sever. Succulents birçok farklı bitki türünü içerir ve çok farklı şekiller ve renkler arasında seçim yapabilirsiniz: Agave, Echeveria, Aloe, Flaming Käthchen, Kaktüsler, Yaşayan Taşlar vb.

orkide

Orkide
Orkide

Orkide kesinlikle en egzotik ve asil ev bitkilerinden biridir. Güzel çiçekleri ile oturma odası, koridor veya yatak odası için kesinlikle şık bir aksesuardır . Bazı orkide türleri kapsamlı bakım gerektirir. Ancak, örneğin Phalaenopsis cinsinden bir orkide seçerseniz, daha az çabayla harika bir çiçek açmanın tadını çıkarabilirsiniz. Ekonomik sulama, aynı zamanda temiz yağmur suyu ile ve kısmen gölgeli bir yerde çok iyi olsun.

begonya

begonya
begonya

Birçok renkte parlak çiçekler – böylece begonya tadını çıkarabilirsiniz. Dairede, doğrudan güneş ışığı olmayan, tercihen kuzey veya doğu pencerelerinde bulunan begonya için parlak bir yer seçmelisiniz.

Çok kuru havanın ısıtılması size zarar verir, bu nedenle bitkinin – aynı zamanda sağlığınız için – kışın iyi bir iç mekan iklimi sağladığından emin olun. Bitkiyi düzenli olarak sularsanız, bakımı çok kolaydır. Nisan ayından eylül ayına kadar, pembe, kırmızı, sarı ve beyaz tonlarında çiçeklerini gösterecektir.

Efeutute

Efeutute
Efeutute

Efeutute popüler ve bakımı kolay bir ev bitkisidir. Yatay veya dikey olarak büyüyebilir ve gölgeli yerlerde çok iyi gelişir. Dairede, ışık yetersizliği nedeniyle diğer bitkilerin öldüğü yerlerde, bazı utei türlerini çok iyi yetiştirebilirsiniz. Efeutute ayrıca bir tırmanma yardımı sunuyorsa, pencerelerin ve rafların etrafına güzelce girebilir. Her oda için duvar bahçesi fikirleri kitabımızda éfeutute’un da uygun olduğu dikey bir duvar bahçesi ile yeşillendirme için ilham bulabilirsiniz .

şanslı bambu

Şanslı bambu
Şanslı bambu

Çin inancına göre, Şanslı Bambu evinize mutluluk ve nimetler getiriyor . Feng Shui’yi geliştirmek için, iç mekana yerleştirmek çok popüler. Bitki gerçek bir bambu değil, ejderha ağaçlarına aittir. Tüm ejderha ağaçları gibi zehirli olduğu için çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği bir yere yerleştirilmelidir.

Bu ülkede yılan zambak olarak da adlandırılan bitkinin bakımı çok kolaydır ve toprakta veya suda yetiştirilebilir. Ayrıca şanslı bambudan kolayca çekilebilir, üstte bir parça kesip suya koyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı