RenklerSalon

Kırmızı Koltuklar İçin Popüler Halı Renkleri

Kırmızı koltuk takımları hem modern hemde klasik tarz salon dekorasyon örneklerinde karşımıza sıklıkla çıkan tasarımlar. Bu noktada en çok merak edilen konu kırmızı koltuklara ne renk halı seçmeli, kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri neler soruları oluyor.. Yazımızda bugün kırmızı oturma takımları sevenler için ilham kaynağı olabilecek kırmızı koltuklar için popüler halı renkleri ve ipuçlarına yer veriyoruz.

Kırmızı hangi tarz için kullanılırsa kullanılsın enerjisi çok yüksek bir renktir. Özellikle bu enerjik rengi oturma takımları için kullanmayı düşünüyorsanız kırmızının yanına onun enerjisini ve baskınlığını dengeleyebilecek renkler seçmek gerekir. Bu noktada halı seçimleri büyük önem taşıyor, çünkü zeminde tüm dikkatleri üzerinde toplayan halı modelleri kırmızı koltukları dengelemek için harika bir seçenektir.

Halı rengi seçimi genelde çok kararsız kalınan bir aşama olduğundan bu noktada kırmızıya yakışan renkler konusunda biraz araştırma yapmak gerekebilir.

Kırmızı Koltuklar İçin Popüler Halı Renkleri

Peki kırmızı koltuklara uygun halı renkleri hangileri? Bu renkler ile kırmızının baskın ve enerjik havasını dengelemek ne derece mümkün olabilir? Hiç şüphe yok ki kırmızı bulunduğu ortamda en çok dikkat çeken yani odak noktası olabilen bir renk. Dolayısı ile mekanın atmosferini bir anda değiştirebilecek bir güce sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle salon dekorasyonu kırmızı koltuk takımları ile dekore edilecek ise nötr renk paleti içeren halı modelleri tercih edilmelidir.

Kırmızı Koltuklar İçin Popüler Halı Renkleri
Kırmızı Koltuklar İçin Popüler Halı Renkleri

Kırmızıyı dengelemek ve ona uygun bir renk seçimi yaparken karşınıza bir çok farklı renk çıkabilir, fakat seçenekleri daraltmak istiyorsanız en garanti renk şemalarını tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Örneğin kırmızı salon dekorasyon örnekleri incelemek size bu konuda bir çok farklı renk seçeneği sunabilir. Fakat ben işimi garantiye almak istiyorum diyorsanız başta beyaz olmak üzere, krem, açık gri, bej tonları yada siyah beyaz temalı halı modelleri tercih edebilirsiniz.

Kırmızı koltuklara ne renk halı seçmeli?

Kırmızı Koltuklar İçin Popüler Halı Renkleri 2020
Kırmızı Koltuklar İçin Popüler Halı Renkleri 2020

Kırmızı koltuk takımına yakışan halı renkleri : #Beyaz, #Krem, #Açık gri, #Bej, #Siyah-Beyaz, #Kırmızı-Beyaz

Yukarıda sıraladığımız renkler ve renk şemaları kırmızı koltuklar için hiç riske girmeden şık bir görünüm oluşturabilecek seçeneklerdir. Fakat tabi ki seçenekler sadece bu renkler ile sınırlı değildir. Fakat bu renklerin ortak özelliği kırmızının baskınlığını ve enerjisini başarılı şekilde dengeleyerek gözü yormadan şık ve estetik bir görünüm kazandırmalıdır.

Kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri
Kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri

Özellikle koyu renk ahşap zeminli salonlarda bu renkleri sadece halı seçiminde değil, genel olarak odanın geneline dağıtmayı da düşünebilirsiniz. Bu noktada bu renkler hem dikkat dağılmasını önceleyecek, hemde mekanın daha düzenli ve şık görünmesinde etkili olacaktır. Diğer yandan seçeceğiniz halı tasarımında kırmızı tonlar olmayacak diye bir kural yoktur, örneğin beyaz yada krem bir halı üzerinde kırmızı desenler içeren zarif halılara denk gelirseniz rahatlıkla dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri
Kırmızı koltuklara yakışan halı renkleri

Hiç riske girmeden garanti şıklık sunan ve modası geçmeyecek renkler üzerinde yoğunlaşmanız daha mantıklı bir seçim olabilir. Örneğin bej rengi halılar sadece kırmızı koltuk takımları ile değil, diğer tüm renklerle muhteşem görünür. Aynı zamanda modası da hiç geçmeyecek bir renk olduğundan uzun yıllar bej rengi halıları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kırmızı koltuklara uygun halı renkleri neler
Kırmızı koltuklara uygun halı renkleri neler

Kırmızı koltuklar için halı renkleri

Kırmızı koltuklara yakışan bir çok renkten bahsettik fakat tek renk yerine ikili seçim yapmak istiyorsanız size önerimiz seçiminizi siyah-beyaz yada bej-kırmızı eşleşmesinden yana kullanabilirsiniz. Fakat kırmızıyı halılarda da öne çıkarmak gibi bir düşünceniz varsa bu noktada odaklanmanız gereken önemli noktalar zemin ve duvar olmalıdır.

Kırmızı koltuk krem halı
Kırmızı koltuk krem halı

Bu alanlarda açık ve ferah renkler kullanmak mekanın rahatlığını ve şıklığını büyük ölçüde arttıracaktır. Hatta mobilya parçalarında da beyaz yada kırık beyaz tonları öne çıkararak mekanda daha ferah ve huzurlu bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Kırmızı koltuklara yakışan gri halı modelleri
Kırmızı koltuklara yakışan gri halı modelleri

Kırmızı koltuklar için açık renk halılar şıklığı garanti eder, aynı şekilde koyu renk zeminler içinde bu açık tonları seçmeniz elzemdir. Hem kırmızı koltukları hemde koyu zeminleri dengelemenin en doğru yolu beyaz, krem, açık bej, çok açık gri gibi renklere sahip halı modelleri seçmektir. Sadece beyaz yada bej renklerine odaklanmayın, size önerimiz gri halı modelleri arasından dekorasyona en uygun tasarımı seçerek mekanda etkileyici bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Gri desenli halı
Gri desenli halı

Pek çok gri tonu kırmızıyı rahatça dengeleyebilir ve mekanı daha ferah gösterebilir. Hatta desensiz koltuk takımları kullanmayı düşünenler içinde gri barındıran desenli halı modelleri tercih ederek mekana hareket kazandırabilirler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı