Dergi

Mavi ve Altın Rengi Kombinasyonu ile Lüks Etki

Hem klasik hemde modern iç mekan tarzları için zengin ve lüks görünümlü bir stil yaratmak için mavi ve altın rengi kombinasyonu çok şık ve doğru bir seçenek olabilir. Evinizi dekore ederken uyumlu renkler arıyorsanız bu ikili mutlaka incelemelisiniz. Yazımızın devamında sizlere ilham kaynağı olacak birbirinden şık, gösterişli ve lüks etkisiyle görenleri hayran bırakan 20+ mavi ve altın rengi dekorasyon örneği ve dekorasyonda mavi altın rengi uyumu hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

Mavi ve Altın Rengi Kombinasyonu ile Lüks Etki

En güzel mavi altın rengi dekorasyon örnekleri 2020
En güzel mavi altın rengi dekorasyon örnekleri 2020

Mavi ferah, rahatlatıcı ve huzur verici etkiye bir renktir ve her tarz dekorasyon için popüler bir seçimdir. Maviye yakışan renkler arasında zengin ve lüks görünümü ile yaşam alanlarınızı daha dikkat çekici ve cazibeli bir hala getirmek adına altın rengi tercih edebilirsiniz. Bu şık ikiliyi evinizde bir çok farklı şekilde kullanabilir ve mekanda istediğiniz alanı rahatça odak noktasına çevirebilirsiniz. İşte bu konuda size fikir verebilecek birbirinden çarpıcı mavi ve altın rengi kombinasyonları..

Mavi ve altın rengi dekorasyon örnekleri 2020
Mavi ve altın rengi dekorasyon örnekleri 2020

20+ Mavi ve Altın Rengi Dekorasyon Örneği

Yaşam alanlarınıza lüks bir görünüm kazandırmak için altın rengi doğru bir seçim olacaktır. Üstelik altın tonlarını dekorasyona hiç uğraşmadan ve bir çok farklı şekilde dahil edebilmeniz mümkün. Çünkü altın rengi rahatça kullanabileceğiniz oldukça geniş bir malzeme yelpazesi mevcut. Örneğin, metal, kumaş ve ahşap tasarımlar  gibi.

Mavi altın kombinasyonları 2020
Mavi altın kombinasyonları 2020

Beyaz – Mavi ve Altın rengi

Evinizde başarısı garanti olacak bir renk kombinasyonu arıyorsanız beyaz mavi ve altın rengi üçlemesini kesinlikle deneyebilirsiniz. Ortaya çıkan sonuç rahat ve ferah olacağı gibi lüks ve zengin bir atmosfer olacaktır. Diğer yandan beyaz yerine çeşitli bej ve krem tonları tercih edebilirsiniz, bu evinizin dekorasyon tarzına göre farklılık gösterebilir. En önemlisi ve mavi altın rengi kombinasyonu her ahşap rengi ile yüzde yüz uyumludur. Bu noktada mobilyalarınız ile harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Dekorasyonda mavi ve altın rengi uyumu
Dekorasyonda mavi ve altın rengi uyumu

Mavinin nerede ve nasıl kullanılacağı bu noktada önemlidir. Koyu mavi duvar renkleri yerine mavinin daha yumuşak olan pastel tonlarına yönelebilirsiniz. Bu şekilde iç mekan daha ferah ve rahat bir havaya bürünecektir. Eğer mavi ve altın renklerini duvarda kullanmak istiyorsanız bunun için tarzınıza göre şık bir duvar kağıdı seçimi yapabilirsiniz. Fakat tüm duvarları bu tarz bir duvar kağıdı ile kaplamak mekanda göz yoran bir atmosfer oluşturabileceği için tek bir duvara uygulamak daha doğru bir adım olabilir.

Dekorasyonda Mavi ve Altın Rengi Kombinasyonu
Dekorasyonda Mavi ve Altın Rengi Kombinasyonu

Modern bir tarz için mavi ve altın rengi

Avangard dekorasyon örneklerinde özellikle mobilyada vurgulanan altın tonları, modern bir iç mekanda daha ince hatlara sahip şık ve minimalist tasarımlarda öne çıkarılabilir. Özellikle modern tarzlarda altın rengini çok küçük detaylarda dahi vurgulama şansına sahipsiniz. Örneğin dekoratif aksesuarlarda, banyo yada musluk armatürleri, kapı kolları, aydınlatma ürünleri ve çerçeveler gibi.. Klasik çizgiden uzaklaşmak için sade tasarımlar seçmelisiniz.

Mavi ve altın renginin lüks etkisi
Mavi ve altın renginin lüks etkisi

Hiç riske girmeden altın rengini dekorasyona dahil etmek için mümkün olduğunca küçük parçalarda bu tonları öne çıkarmayı düşünebilirsiniz. Özellikle açık mavi tonları ile yaşam alanlarınızda huzurlu ve rahatlatıcı bir görsel oluşturabilirsiniz. Örneğin koyu mavi tonları altın rengiyle uyumludur fakat mekanda dramatik bir etki yaratabilir. Mavinin açık tonları ile altın rengi bir araya geldiğinde ise ortaya daha sakin, birazda romantik bir stil ortaya çıkabilir.

Mavi altın rengi dekorasyon fikirleri 2020
Mavi altın rengi dekorasyon fikirleri 2020

[galeri_url]

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı