RenklerSalon

Pembe Koltuklarla Dekorasyon Önerileri 2020

Son yıllarda hem modern hemde klasik salon dekorasyon örneklerinde feminen tarzıyla dikkat çeken pembe koltuk ve pembe oturma takımları giderek popülerleşmeye ve kendine yer bulmaya başladı. Bugün yazımızda pembe sevenlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz birbirinden güzel pembe koltuk dekorasyonları ve pembeye yakışan renkler neler tüm detayları ile yer veriyoruz. Pembe koltuklarla dekorasyon önerileri ve birbirinden tarz pembe salon dekorasyon modelleri..

Daha çok feminen tarzdaki salonlarda karşımıza çıkan pembe tonları söz konusu oturma grupları olunca akla gelen en son seçeneklerden biri olabilir. Fakat son yıllarda pembe ve özellikle toz pembe koltuklar salonlarda kullanımı giderek yaygınlaşmış durumda. Peki pembe koltuklarla dekorasyon nasıl yapılmalı? pembeye yakışan renkler neler?

Pembe Koltuklarla Dekorasyon Önerileri 2020

Pembe hiç şüphe yok ki yaşam alanlarına sıcak bir hava kazandırıyor, diğer yandan kadınların favori renkleri arasında olmasından dolayı feminen tarzı destekleyen en önemli renklerin başında geliyor. Pembe söz konusu bir salon dekorasyonu ise doğru renklerle birlikte kullanıldığında ortaya son derece şık ve çarpıcı bir görsel çıkacaktır. Diğer yandan pembe koltuklarla dekorasyon yaparken özellikle aksesuar, perde, halı ve duvar renkleri konusunda biraz araştırma yapmak gerekebilir.

Pembe Koltuklarla Dekorasyon Önerileri
Pembe Koltuklarla Dekorasyon Önerileri

Pembe koltuk dekorasyon örneklerine geçmeden önce pembeye yakışan renkleri yakından incelemek dekorasyon aşamasında size zaman kazandırabilir. Bu noktada dekorasyon tarzına uygun şekilde pembe yanında bal ve altın rengi, krem ve beyaz, bej ve vizon, yeşil, turuncu ve mavi gibi bir çok farklı renk sıralanabilir. Bu listeye cam göbeği, mor tonları ve gri tonları da eklenebilir. Bu renk seçimleri mekanda tercih edilecek dekorasyon tarzına bağlı şekilde aksesuar renkleri olarak ta tercih edilebilir.

Pembe Koltuklarla Dekorasyon
Pembe Koltuklarla Dekorasyon

Pembeye yakışan renkler : Beyaz, krem, bej, vizon rengi, kahverengi, mor, lacivert, metalik onlar, Altın, bal rengi, turuncu, mavi, yeşil, cam göbeği

Pembeyi dekorasyona dahil etmeden önce bilmeniz gereken en önemli nokta pembenin oldukça enerjik ve dikkat çeken bir renk olduğudur. Bu anlamda pembe salon dekorasyonu için duvar, zemin yada mobilya, perde ve halı seçimlerinde tercihinizi nötr renklerden yana kullanarak daha dengeli ve iç açıcı bir iç mekan tarzı yaratabilirsiniz.

Pembe Koltuklara yakışan renkler
Pembe Koltuklara yakışan renkler

Örneğin beyaz, kırık beyaz, açık bej yada açık gri gibi renkler pembeye çok yakışacağı gibi onu dengelemek içinde harika renk seçenekleridir. Diğer yandan mekanda biraz dramatik bir atmosfer oluşturmak için siyah aksesuarlarda tercih edilebilir.

Pembe koltuklara yakışan halı, perde ve aksesuar renkleri

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi pembe rengi sadece klasik yada romantik bir dekorasyon için düşünmek çok yanlış olacaktır. Pembe ve tonları günümüzde artık sadece kız çocuk odaları için tercih edilen bir renk olmaktan çıktı diyebiliriz. Mutfak, banyo ve yatak odası gibi yaşam alanlarında artık oldukça popüler bir renk. Önemli olan nokta pembeye yakışan renkleri iyi analiz etmek ve dekorasyona doğru şekilde dahil etmektir.

Pembe koltuklara yakışan aksesuar renkleri 2020
Pembe koltuklara yakışan aksesuar renkleri 2020

Örneğin pembe koltuklara ne renk perde seçmeli? Pembe koltuklara hangi renk halı? gibi sorular oldukça popülerdir, bu noktada hiç riske girmeden şık ve etkileyici bir salon dekorasyonu için garanti renkler seçebilirsiniz. Örneğin beyaz, açık bej, açık gri, açık krem ve beyaz gibi. Bu renkler risk almak isteyenler için ideal seçenekler. Peki ya biraz riske girip daha dinamik ve canlı bir atmosfer yaratmak istersek?

Pembe koltuklara yakışan halı renkleri neler?

İşte tam bu noktada halı, perde ve aksesuar seçimleriniz için tercih edebileceğiniz birbirinden şık ve dikkat çekici renkler bulunuyor. Bu renklere örnek olarak lila, mürdüm, mor gibi pembe ailesinden gelen renk tonlarını gösterebiliriz. Tabi ki bu renkleri pembe yanında kullanırken biraz dikkatli olmak gerekir, aksi halde göz yoran ve boğucu bir atmosfer ile karşılaşabilirsiniz. En basit örnek her pembe koltuğa mor yakışmayabilir, pembenin tonu da bu noktada çok önemlidir.

Pembe koltuk dekorasyonu 2020
Pembe koltuk dekorasyonu 2020

Salon dekorasyonu söz konusu olunca Pembe koltuklarla ne renk halı kullanılacağı çok merak edilen soruların başında geliyor. Bu aşamada 2 farklı seçim yapabilirsiniz. 1. seçenek hiç riske girmeden pembe koltuğu beyaz, açık krem, açık bej yada gri renk bir halı ile kombinlemek olabilir. Yani doğal renklerle eşleştirme yapabilirsiniz, her şekilde işe yarar bir seçenektir.

2. seçenek ise yine açık renk zemine sahip fakat üzerinde koltuk renginde yada ona yakın bir tona sahip desenli halı modelleri tercih etmek olabilir. Eğer daha feminen bir atmosfer isteniyorsa koyu pembe koltuk ile açık pastel bir pembe halı ve tersi bir kombinasyon yapılabilir. Tabi bu noktada salonun ne derece pembeyi kaldırabileceği konusunda karar vermeniz gerekebilir.

Pembe koltuklara yakışan perde renkleri neler?

Yazımızın bu bölümüne kadar olan kısımda listelediğimiz tüm renk ve renk kombinasyonları perde seçimi içinde geçerlidir. Fakat bizim önerimiz daha çok açık renk perdeleri tercih etmeniz olacaktır. Diğer yandan halı ile kıyaslayacak olursak perde renk seçimi daha kolay diyebiliriz. Hiç riske girmeden beyaz tül yada krem perdeleri salona dahil edebilirsiniz. Bu tarz bir seçimden sonra mekanda aksesuar rengi olarak daha özgür davranabilirsiniz.

Fakat daha farklı perde rengi önerisi arıyorsanız lacivert yada cam göbeği fon perdeler tercih edilebilir, özellikle toz pembe koltuklara bu renkler çok yakışır ve mekana enerji verir. Eğer koltuk takımınız koyu pembeler içeriyor ise yeşil tonlara yönelebilirsiniz, örneğin su yeşili gibi. Salonun tarzını destelemek ve hareket katmak istiyorsanız tüm bu renklerin dışında çiçek desenli yada çizgili yastıkları mutlaka denemelisiniz. Tabi ki bu seçimler salonun dekorasyon tarzına göre farklılık gösterecektir.

Klasik bir tarz için pembe yanında mürdüm, altın, bal rengi, mürdüm yada yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu renkleri sadece perde için değil, halı, aksesuar yada mobilyalarda öne çıkarabilirsiniz. Daha sakin ve yumuşak bir tarz için pembe koltukları pastel mavi, siyah, beyaz, gri yada metalik tonları öne çıkarmayı düşünün. Eğer desen eklemek istiyorsanız modern bir tarzda çizgili yada geometrik desenler seçilebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı