Dekorasyon

Rahat bir okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır?

Okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır? Evinizde rahat ve şık bir okuma köşesi yapmak için ilham veren dekorasyon fikirleri yazımızda sizleri bekliyor..

Okumak harika bir hobidir, rahatlar, bizi yabancı dünyalara götürür ve aynı zamanda sağlıklıdır çünkü stresi azaltır. Tek yapmanız gereken iyi bir kitap ve biraz zaman. Her çizgiyi rahatsız etmeden ve sonuna kadar tadını çıkarabilmeniz için, evinizde rahat bir okuma köşesi kurmak da harika bir fikirdir. Burada bilim kurgu ya da kurgu dışı tüm favori eserlerinizi toplayabilir, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve sadece göz atın.

Rahat bir okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır?

Oturma alanından doğru ışığa ve en iyi aksesuarlara kadar kişisel okuma köşeniz için birkaç mobilya fikrimiz var. Kitap kurdu için bu kesinlikle çok hızlı bir şekilde kutsal bir yer haline gelecektir. Şimdi okuma köşesinin oturma odasında , kış bahçesinde veya yatak odasında nereye gitmesi gerektiğine karar vermelisiniz?

Rahat oturma

Okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır
Okuma köşesi dekorasyonu nasıl yapılır

Konfor, okuma köşesinde her şeydir ve sonudur! Etrafınızdaki her şeyi unutabilmeniz için, olabildiğince rahat oturmanız veya en iyi şekilde istediğiniz gibi uzanmanız gerekir. Rahat bir okuma keyfi için rahat bir kanepe, büyük bir koltuk veya sallanan bir sandalye şarttır.

Daha fazla alanınız varsa ve özgürlüğü kullanmak istiyorsanız, okuma köşesine kabarık bir halı, birkaç tane fasulye torbası koyabilirsiniz ve okuma ortamınız dördünüzü uzatmaya hazırdır. Küçük bir okuma köşesi veya büyük bir kütüphane olup olmadığına bakılmaksızın, en önemli şey – doğru okuma materyaline ek olarak – rahat bir koltuktur ve kalır.

Bir masa

Okuma köşesi nasıl dekore edilir
Okuma köşesi nasıl dekore edilir

Küçük veya büyük masa – zevkinize göre. Ancak, okuma köşenizi bir sehpa veya yan sehpa ile tamamlamanızı öneririz. İşte rahat okumaya devam etmek için çay veya kahve fincanınız veya lezzetli bir pasta parçası için alan. Güncel dergileri okuma köşenizdeki tabloya da yerleştirebilirsiniz. Ya da bu yıl (tekrar) okumak istediğiniz küçük bir okuma yığınına ne dersiniz.

Doğru sehpa için ilham mı arıyorsunuz? O zaman sıra dışı tasarımlarda bu sehpalarla fikir kitabımıza bir göz atın.

Doğru ışık

Okuma köşesi dekorasyon fikirleri 2020
Okuma köşesi dekorasyon fikirleri 2020

Doğru okuma, hem okuma köşesindeki doğru atmosfer için hem de gözlerinizin sağlığı için çok önemlidir. Oda gözleriniz için çok karanlık olmamalıdır. Tüm odanın ışık aydınlatması, örneğin bir projektörle idealdir. Kitabınıza yeterince parlak bir okuma lambası da işaret edilmelidir. Doğru aydınlatma için etrafınıza bakabilir ve aydınlatma uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

kitap rafı

Okuma köşesi için dekorasyon fikirleri
Okuma köşesi için dekorasyon fikirleri

Bir kitapçıya veya kütüphaneye girdiğinizde bu özel duyguyu da takdir ediyor musunuz? Sayfadan sayfa okuma zevkine, eğlenceli eğlenceden eski felsefi yazılara kadar pek çok kitapla çevrili olma hissi. Ve tüm bu sayfaların keşfedilmesi gerekiyor! Birçok kitap rafı eklediğinizde ve kitap hazinelerinizle doldurduğunuzda bu güzel atmosferi evinize getirebilirsiniz. Tüm bir duvarı veya köşeyi onunla veya hatta birkaç rafta, örneğin B. sevdiğiniz eserleri sunmak için kanepenin üzerinde veya yanında.

Rahat tekstiller

Okuma köşeleri için dekorasyon fikirleri
Okuma köşeleri için dekorasyon fikirleri

Doğru tekstiller okuma köşenizin resmini tamamlar. Tekstil seçerken, elbette kendi mobilya stilinizin serbest kalmasına izin verebilirsiniz. Işıktan karanlığa, monokromdan vahşi desene kadar her şey mümkündür. Birkaç yastık ve battaniyeyle, burada rahat olacak ve soğuk mevsimde gerçekten rahat ve sıcak olacak. Eşleşen perdeler ve halılar her şeye hoş, rahat bir dokunuş verir ve okuma köşenizin tüm unsurlarını görsel olarak bir araya getirir.

aksesuarlar

En güzel okuma köşeleri 2020
En güzel okuma köşeleri 2020

Birkaç hoş aksesuarla okuma köşenizin konfor faktörünü daha da artırabilirsiniz. Mumlar, çiçekler ve bitkiler rahat bir atmosfer yaratır. Sıcak yastıklar ve battaniyeler burada her zaman pratik kullanım bulabilecek güzel dekoratif unsurlardır. Masada bir kutu kurabiye veya tatlı okuma saatlerinizi tatlandıracaktır.

Ve duvarda sanat eserleri veya fotoğraflarla harika bir atmosfer yaratabilir ve zevkinizi yansıtabilirsiniz. İster romantik resimler, ister harika baskılar, büyük dünya haritaları veya modern sanatla – tercihlerinizi kitaplarınıza uyacak şekilde fotoğraflarda ve fotoğraflarda duvara koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı