Yatak Odası

Yatak odanızı gerçek bir Feng Shui uzmanı gibi tasarlayın

Feng Shui yatak odası dekorasyon fikirleri, Feng Shui dekorasyon nasıl yapılır, Feng Shui tarzı yatak odası örnekleri ve ilham kaynağı yatak odası dekorasyon fikirleri sizleri bekliyor.

Yatak odası, evimizde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yerdir. Burası rahatlayabileceğimiz ve iyi uyuyabileceğimiz şekilde tasarlanmalıdır. Feng Shui’ye göre, özellikle parlak ve yumuşak renkler yatak odasına huzur ve rahatlık getiriyor. Çok koyu renklerden, metal, açısal veya tıknaz mobilya parçalarından kaçınılmalıdır. Genel olarak oldukça serin bir renk, vücudu ve ruhu kapatmak ve huzurlu bir uykuya dalmak için destekler.

Yatak odası da çift ilişkisi için önemli bir alandır. Renk tasarımı ile elde etmek istediğiniz şey, daha iyi uyumadan daha fazla uyuma, daha fazla tutkuya kadar çok farklı olabilir. Bireysel renklerin üzerimizdeki etkisini ve yatak odası için bu Feng Shui fikir kitabında nasıl kullanılabileceğini öğrenebilirsiniz.

Göksel mavi

mavi dekorasyon fikirleri 2020
mavi dekorasyon fikirleri 2020

Mavi – gökyüzünün ve denizin rengi – barış ve derin ruh anlamına gelir. Mavi’nin bizi sakinleştirici bir etkisi var ve Feng Shui’ye göre sezgimizi ve huzurumuzu destekliyor. Renk yatak odası için çok uygundur , ancak oldukça sıcak bir mavi olmalıdır, aksi takdirde odadaki renk yeterince sıcaklık ve güvenlik yaymaz. Koyu mavi bir odanın daha küçük ve dolayısıyla daha rahat görünmesini sağlar.

Açık kahverengi tonları

Açık kahverengi tonları ile dekorasyon
Açık kahverengi tonları ile dekorasyon

Feng Shui yatak odası için birçok varyantta açık kahverengi önerilir. Heyecanlanırsanız veya kafanız karışırsa, kahverengi sakinleştirici bir atmosfer sağlayabilir. Renk, dünya ile güvenilirlik ve dayanışma anlamına gelir. Tüm kahverengi tonları yatak odasında iyi kullanabilirsiniz, ancak özellikle açık, yumuşak kahverengi tonları önerilir.

Çok fazla kahverengi, huzursuzluğa ve felç hissine yol açabilir. Yatak odasında kahverengi kullanmak istiyorsanız, bu nedenle diğer renklerde yeterli aksesuara dikkat etmelisiniz. Zaten daha sakin tipte olanlar Braun’u ihtiyatlı bir şekilde kullanmalıdır.

Büyüleyici turkuaz

Turkuaz rengi ile dekorasyon fikirleri 2020
Turkuaz rengi ile dekorasyon fikirleri 2020

Turkuaz, dört duvarınızda iletişimi ve yaratıcılığı teşvik eder. Oturma odası veya yemek odası için şiddetle tavsiye edilir, ancak yatak odasında ılımlı olarak da kullanılabilir.

Bununla birlikte, tüm duvarlar tercihen turkuaz ile boyanmamalıdır, çünkü o zaman renk çok havalı görünür ve yatak odası yeterince güvenlik yaymaz. Duvarlarda ince kullanım veya yatak odası turkuaz aksesuarları. Güzel ve uyumlu bir kombinasyon, beyaz veya açık kahverengi tonları ile turkuazdır.

Büyülü menekşe

Menekşe rengi dekorasyon fikirleri 2020
Menekşe rengi dekorasyon fikirleri 2020

Menekşe rengi ateş elementi ile ilişkilidir ve bir odaya tutku getirir. Rengin, şenliği ve tutkuyu uyaran birkaç mor aksesuara sahip olduğu söyleniyor. Feng Shui’de menekşe kendi içinde maneviyat, dönüşüm ve dünya ile gökyüzü arasındaki bağlantıyı da temsil eder.

Yatak odasındaki menekşe birçok yönden olumlu bir etkiye sahip olabilir: uyku ve rüyaları teşvik etme, detoksifiye etme ve uyumlaştırma. Çok fazla mor kullanılmamalıdır, çünkü maneviyatın rengi olarak kabul edilen bu renk, kararsızlığa ve manevi alanlara güçlü bir kaymaya yol açabilir.

Yatak odasında gri

Gri yatak odası dekorasyonu fikirleri 2020
Gri yatak odası dekorasyonu fikirleri 2020

Feng Shui’de gri korku, depresyon ve kendini inkar için bir semboldür. Bu uzamsal teoride, renk açıkça negatif bir renktir. Özellikle korkulu veya üzgün insanlar apartmandaki renkten kaçınmalıdır. Ancak griyi seviyorsanız, dikkatlice kullanabilir ve yatak odasında pozitif renklerle birleştirebilirsiniz.

Kırmızı aksan

Yatak odasında kırmızı kullanımı
Yatak odasında kırmızı kullanımı

Kırmızı, Feng Shui’deki en şanslı renktir. Sevgi, neşe, erdem, tutku ve büyümeyi temsil eder. Yaşamın rengidir ve yatak odasında canlandırıcı olarak kullanabilirsiniz. Çok duygusal veya hiperaktif insanlar için, yatak odasındaki renk çok uygun değildir, çünkü ek enerji getirir. Kırmızı ayrıca afrodizyak etkiye sahiptir.

Yatak odasında yaygın olarak kullanılmamalıdır, ancak kırmızı aksanların aktive edici, uyarıcı ve enerji verici bir etkisi olabilir. Bir çiftin hayatında kırmızı vurgularla ateşe başlamak isteyenler için kırmızı denemeye değer. Yine de iyi bir gece uykusu bulabilmeniz için yatıştırıcı renklerle bir denge bulmalısınız.

yeşillik

Yeşil yatak odası fikirleri 2020
Yeşil yatak odası fikirleri 2020

Feng Shui’deki yeşil, odun elementini sembolize eder ve ahenk, sakin ve sevgiyi kabul eder. Mekan teorisine göre, dengeleyici bir etkiye sahiptir ve iyileşmeyi teşvik eder. Yeşil bir yatak odası, sakinleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve huzurlu bir uyku sağlar.

Yeşil ayrıca kıskançlık ve durgunluk anlamına gelebilir ve bu nedenle çok fazla kullanılmamalıdır. Daha maviye giden tonları da öneriyoruz. Çok güçlü sarı tonlar – örneğin bir zehir yeşili – adından da anlaşılacağı gibi Feng Shui’de de zararlı olarak kabul edilir.

Mutlu sarı

Yatak odasında sarı nasıl kullanılır
Yatak odasında sarı nasıl kullanılır

Sarı renk bilgelik, sabır, kontrol ve hoşgörü ifade eder. Bu rengin zihinsel enerjimiz üzerinde uyarıcı bir etkisi vardır ve bu nedenle aslında çalışma odaları için idealdir. Ancak sarı aksanlar, diğer odalarda ve yatak odasında da çok dikkat çekicidir. Bizim için sarı, güneşin rengi, sıcaklık ve mutluluğu da temsil eder. Ve sadece kırmızı değil, aynı zamanda sıcak bir sarı tonu yatak odasında daha fazla tutku yaratabilir.

pastel renkler

Pastel rengi yatak odası fikirleri 2020
Pastel rengi yatak odası fikirleri 2020

Özellikle yatak odasındaki duvarlar için parlak, aktive edici renkler kullanmamalısınız. Bir uzmandan renk tavsiyesi aldıysanız veya bir duvar rengine kendiniz karar verdiyseniz, bunu pastel bir tonda duvara uygulamak en iyisidir. Parlak renklerin aksine, yumuşak pastel tonlar dinlendirici bir uyku sağlar. En sevdiğiniz kilin doğru karışımı ile duvar tasarımı uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı